GRANİT MEZAR BG 1

ÖZELLİKLER

BAŞAK DESENLİ

Mezar Taşı Kalınlığı: 4 cm
Baş Taşı Kalınlığı: 4 cm – Tek Parça
Tüm Gövde Kalınlığı: 4 cm
Alt Taban Mermer Genişliği: 20 – 25 cm
Tesfiye Betonu: 10 – 20 cm
İçten vidalı montaj sistemi
Baş taşı üzerine sandblast tekniği ile yazı
Yazı Rengi: Beyaz / Gümüş / Altın/ Naturel
Yazı karakterini siz belirleyebilirsiniz.
Granit baş taşı üzerine lazer resim uygulanabilir.

Granit Mezar nasıl olmalı

A- Mezarın temeli

Temeli güzel yapılmayan bir mermer mezar, granit mezar olarak imal edilse bile yıllar sonra yan yatabilir.  Çimento ve diğer malzemeler mermer mezar veya granit mezar temelinde hakkını vererek kullanılmalıdır.

B – Mezar taşı seçimi

Her mezar taşı mezar yapımına uygun değildir. Mermerin en az üç katı sertlik ve dayanıklılığa sahip olan granit mezar ise sanıldığı kadar pahalı değildir. Beta granit mezar, Afyon mermer mezar fiyatından daha uygun fiyatlıdır. Bu yüzden mümkünse granit mezar tercih edilmelidir. En azından mezarın ana gövde kısmı granit olursa çok uzun yıllar hiçbir bakım gerektirmez. Özellikle Erzurum, Bingöl, Tunceli, Sivas gibi  kışı ağır şartlarda geçiren, Adana, Mersin gibi yazı aşırı sıcaklarla boğuşan  güzel şehirlerimizde en az 4 cm et kalınlığında granit mezar  taşı kullanılması daha uygundur.

C-  Kullanılan teknoloji

Birçok mermer atölyesi cnc makinesi olmadığından graniti işleyemez. Teknoloji maalesef büyük yatırım gerektiriyor.

D– Mezarın kurulumu.

 

Çelik dübelli sistem veya kilitli sistem kullanılmalıdır. Mermer Mezar veya granit mezar netice de dış mekânda kalan yazın sıcak kavurucu güneşine ve kışın soğuğuna dayanmak zorunda olan bir yapıdır.   Tamirat veya yeniden mermer mezar ya da granit mezar yapımı, yeniden masraf demektir.

E– Güven ve termin

Sipariş vereceğiniz Mezar firmasının, referanslarını ve güvenilirliğini araştırınız. Bizim de referanslarımızı inceleyiniz.

Mümkünse mezarlıklarda buluşmak yerine,  yapımcı firmanın işyerlerini görerek mezar siparişini veriniz.  Ödediğiniz kaparo miktarı, teslim tarihi, mermer mezar, mozaik mezar veya granit mezar işin detayını içeren firma kaşeli bir belge isteyiniz.

F– Ucuz mezar fiyatı

Yaptırdığınız mezar sağlam, kaliteli ve güzel olduğu kadar kalitesine göre çok ucuz fiyatlı olmalı. Sitemizde gördüğünüz mezar resimleri başka sitelerden alıntı değil tamamen kendi mezar modelimizdir..Mezar fiyatları konusunda da sadece İzmir mezar fiyatları değil Türkiye mezar fiyatlarında da iddialıyız.

Ucuz mezar fiyatları, mezar taşı, resimli mezar, granit mezar, aile kabri, mezar modelleri, kalite, güvenilirlik ve mezar çeşitleri için referanslarımızı inceleyiniz.

 

 izmir mezar yapımı, izmir mezartaşı yapımı, izmir mezar taşları yapımı, izmir mermer mezar yapımı, izmir aile kabri yapımı, izmir resimli mezar yapımı için referanslarımızı inceleyiniz.

Tunceli mezar fiyatları, Tunceli mezar ustası, Erzincan mezar fiyatları, Erzincan da mezar ustası, Tokat mezar, fiyatları Yozgat Mezar fiyatları, Ankara Mezar ustası, Zile mezar ustası, Tercan mezar ustası, Sivas mezar ustası, İmranlı mezar ustası, Elbistan mezar ustası, Maraş mezar ustası, Kahramanmaraş mezar ustası, Adıyaman mezar ustası, Mersin mezar ustası, Malatya mezar ustası, Adana mezar ustası, Ceyhan mezar ustası, Eskişehir mezar ustası, Kırşehir mezar ustası, Ankara mezar fiyatları, zile mezar fiyatları, Tercan mezar fiyatları, Sivas mezar fiyatları, İmranlı mezar fiyatları, Elbistan mezar fiyatları, Maraş mezar fiyatları, Kahramanmaraş mezar fiyatları, Adıyaman mezar fiyatları, Malatya mezar fiyatları, adana mezar fiyatları, Mersin mezar fiyatları, Eskişehir mezar fiyatları, İstanbul mezar fiyatları, İstanbul mezar taşı fiyatları. Tunceli mezar, Tunceli mezarcı, Erzincan mezar, Erzincan da mezarcı, Tokat mezar, Yozgat Mezar, Ankara Mezarcı, Zile mezarcı, Tercan mezarcı, Sivas mezarcı, İmranlı mezarcı, Elbistan mezarcı, Maraş mezarcı, Kahramanmaraş mezarcı, Adıyaman mezarcı, Mersin mezarcı, Malatya mezarcı, Adana mezarcı, Ceyhan mezarcı, Eskişehir mezarcı, Kırşehir mezarcı