BG 10 GRANİT MEZAR

ÖZELLİKLER

EAGLE RED

YÜKSEKLİK 50 CM

Mezar Taşı Kalınlığı: 4 cm
Baş Taşı Kalınlığı: 4 cm – Tek Parça
Tüm Gövde Kalınlığı: 4 cm
Alt Taban Mermer Genişliği: 10 – 15 cm
Tesviye Betonu: 10 – 20 cm
İçten vidalı montaj sistemi
Baş taşı üzerine sandblast tekniği ile yazı yazılır.
Yazı Rengi: Beyaz / Gümüş / Siyah/ Naturel
Yazı karakterini siz belirleyebilirsiniz.
Granit baş taşı Siyah Taşla değiştirilerek üzerine lazer resim uygulanabilir.

Dayanıklılığı daha da artırmak amaçlı ana gövde bölümü yapıştırma değil içten çelik vida dübelli sistemdir.

Granit Mezar nasıl olmalı

A- Mezarın temeli

Temeli güzel yapılmayan bir granit mezar, kalın granit mezar olarak imal edilse bile yıllar sonra yan yatabilir.  Çimento ve diğer malzemeler granit mezar veya kalın granit mezar temelinde hakkını vererek kullanılmalıdır.

B – Mezar taşı seçimi

Her mezar taşı mezar yapımına uygun değildir. Mermerin en az üç katı sertlik ve dayanıklılığa sahip olan granit mezar ise sanıldığı kadar pahalı değildir. Beta granit mezar, Afyon mermer mezar fiyatından daha uygun fiyatlıdır. Bu yüzden mümkünse granit mezar tercih edilmelidir. En azından mezarın ana gövde kısmı granit olursa çok uzun yıllar hiçbir bakım gerektirmez. Özellikle Erzurum, Bingöl, Tunceli, Sivas gibi  kışı ağır şartlarda geçiren, Adana, Mersin gibi yazı aşırı sıcaklarla boğuşan  güzel şehirlerimizde en az 4 cm et kalınlığında KALIN GRANİT MEZAR TAŞI kullanılması daha uygundur.

C-  Kullanılan teknoloji

Birçok mermer atölyesi cnc makinesi olmadığından graniti işleyemez. İleri teknolojik kesim makinaları olmadan Graniti kesemez hatta delemez oyamaz. Teknoloji maalesef büyük yatırım gerektiriyor.

D– Mezarın kurulumu.

Çelik dübelli sistem veya kilitli sistem kullanılmalıdır. Yapıştırma ile yapılan bir mezar uzun vadede Güneşin ultraviyole ışınllarıyla başedemez. Granit mezar netice de dış mekânda kalan yazın sıcak kavurucu güneşine ve kışın soğuğuna dayanmak zorunda olan bir yapıdır. Tamirat veya yeniden mezar yapımı, yeniden masraf demektir. Bu yüzden çelik dübel sistemiyle granit taşlar birbirine vidalanmalı veya köşeler geçmeli kilit sistemiyle monte edilmelidir.

E– Güven ve termin

Sipariş vereceğiniz Mezar firmasının, referanslarını ve güvenilirliğini araştırınız. Bizim de referanslarımızı inceleyiniz. Mümkünse mezarlıklarda buluşmak yerine,  yapımcı firmanın işyerlerini görerek mezar siparişini veriniz.  Ödediğiniz kaparo miktarı, teslim tarihi, taş cinsi gibi işin detayını içeren yazılı bir belge isteyiniz.

F– Ucuz mezar fiyatı

Yaptırdığınız mezar sağlam, kaliteli ve güzel olduğu kadar kalitesine göre çok ucuz fiyatlı olmalı. Sitemizde gördüğünüz mezar resimleri başka sitelerden alıntı değil tamamen kendi mezar modelimizdir..Mezar fiyatları konusunda da sadece İzmir mezar fiyatları değil Türkiye mezar fiyatlarında da iddialıyız.

Ucuz mezar fiyatları, mezar taşı, resimli mezar, granit mezar, aile kabri, mezar modelleri, kalite, güvenilirlik ve mezar çeşitleri için referanslarımızı inceleyiniz.