GRANİT MEZAR EM 3

İzmir Mezar firmasının EM 3 no.lu granit – mermer mezar modelidir.

Baş taşı Afyon mermeriyle çevrili kalın granit, ana gövde Afyon mermeri ve absolut black granitden imal edilmiştir. Dayanıklılığı daha da artırmak amaçlı ana gövde bölümü yapıştırma değil içten kilitli sistemdir. Değişik baş taşı, mermer ve granit cinsleriyle de daha özel görünüm verilebilir. Onun son evi estetik ve güzel olduğu kadar kalitesine kıyasla çok ucuz fiyatlı olmalı. Bize göre en önemlisi sağlam olması ve  içinize sinmesidir.
Eğer komple Afyon mermerinden yapılırsa fiyatı 12.390 TL, Muğla Mermerinden yapılırsa fiyatı 9.990. TL dir.

M

Granit Mezar nasıl olmalı

A- Mezarın temeli

Temeli güzel yapılmayan bir granit mezar, kalın granit mezar olarak imal edilse bile yıllar sonra yan yatabilir.  Çimento ve diğer malzemeler granit mezar veya kalın granit mezar temelinde hakkını vererek kullanılmalıdır.

B – Mezar taşı seçimi

Her mezar taşı mezar yapımına uygun değildir. Mermerin en az üç katı sertlik ve dayanıklılığa sahip olan granit mezar ise sanıldığı kadar pahalı değildir. Beta granit mezar, Afyon mermer mezar fiyatından daha uygun fiyatlıdır. Bu yüzden mümkünse granit mezar tercih edilmelidir. En azından mezarın ana gövde kısmı granit olursa çok uzun yıllar hiçbir bakım gerektirmez. Özellikle Erzurum, Bingöl, Tunceli, Sivas gibi  kışı ağır şartlarda geçiren, Adana, Mersin gibi yazı aşırı sıcaklarla boğuşan  güzel şehirlerimizde en az 4 cm et kalınlığında KALIN GRANİT MEZAR TAŞI kullanılması daha uygundur.

C-  Kullanılan teknoloji

Birçok mermer atölyesi cnc makinesi olmadığından graniti işleyemez. İleri teknolojik kesim makinaları olmadan Graniti kesemez hatta delemez oyamaz. Teknoloji maalesef büyük yatırım gerektiriyor.

D– Mezarın kurulumu.

Çelik dübelli sistem veya kilitli sistem kullanılmalıdır. Yapıştırma ile yapılan bir mezar uzun vadede Güneşin ultraviyole ışınllarıyla başedemez. Granit mezar netice de dış mekânda kalan yazın sıcak kavurucu güneşine ve kışın soğuğuna dayanmak zorunda olan bir yapıdır. Tamirat veya yeniden mezar yapımı, yeniden masraf demektir. Bu yüzden çelik dübel sistemiyle granit taşlar birbirine vidalanmalı veya köşeler geçmeli kilit sistemiyle monte edilmelidir.

E– Güven ve termin

Sipariş vereceğiniz Mezar firmasının, referanslarını ve güvenilirliğini araştırınız. Bizim de referanslarımızı inceleyiniz. Mümkünse mezarlıklarda buluşmak yerine,  yapımcı firmanın işyerlerini görerek mezar siparişini veriniz.  Ödediğiniz kaparo miktarı, teslim tarihi, taş cinsi gibi işin detayını içeren yazılı bir belge isteyiniz.

F– Ucuz mezar fiyatı

Yaptırdığınız mezar sağlam, kaliteli ve güzel olduğu kadar kalitesine göre çok ucuz fiyatlı olmalı. Sitemizde gördüğünüz mezar resimleri başka sitelerden alıntı değil tamamen kendi mezar modelimizdir..Mezar fiyatları konusunda da sadece İzmir mezar fiyatları değil Türkiye mezar fiyatlarında da iddialıyız.

Granit mezar taşı fiyatları, mezar taşı, resimli mezar, granit mezar, aile kabri, mezar modelleri, kalite, güvenilirlik ve mezar çeşitleriiçin referanslarımızı inceleyiniz.

 

izmir mezar yapımı, izmir mezartaşı yapımı, izmir mezar taşları yapımı, izmir mermer mezar yapımı, izmir aile kabri yapımı, izmir resimli mezar yapımı için referanslarımızı inceleyiniz.

mermer mezar, mozaik mezar, granit mezar, İzmir mezar, İzmir mezar fiyatları, İzmir mezar ustası, buca mezar, İzmir ve çevresinde mezar yapılır. doğançay mezar, Bornova mezar, soğukkuyu mezar, granit mezar, resimli mezar, yeni Bornova mezar ustası. Mezara resim, mezar taşı, mezar fiyatları, mezar ustaları, hacılarkırı mezar, Karşıyaka mezar, Narlıdere mezar, gökdere mezar, kaynaklar mezar, aile kabri. İzmir mezar firmaları, ucuz mezar, mezar modelleri, granite resim, Gaziemir mezar, mezar taşı fiyatları, İzmir de mezar yaptırmak, Kaliteli mezar, güzel mezar modeli, mezar çeşitleri, İzmir de mezar, doğançay da mezar ustaları, buca da mezar ustaları, Mezarcılar, mezar firmaları, buca da mezarcılar, Bornova da mezarcılar, kaliteli mezar