TAN BROWN 4 I GRANİT MEZAR

ÖZELLİKLER

Mezar Taşı Kalınlığı: 2 cm
Baş Taşı Kalınlığı: 4 cm – Tek Parça
Üst Kapak Kalınlığı: 2 cm
Alt Taban Mermer Genişliği: 20 – 25 cm
Tesfiye Betonu: 10 – 20 cm
İçten vidalı montaj sistemi
Baş taşı üzerine sandblast tekniği ile yazı yazılır.
Veya tercihe bağlı paslanmaz levhaya yazı yazılabilir.
Yazı Rengi: Gümüş / Siyah
Yazı karakterini siz belirleyebilirsiniz.
Porselen resim uygulanabilir

İzmir Mezar firmasının granit mezar modelidir. Ana gövde ve baş taşı tan brown granitten imal edilmiştir. Dayanıklılığı daha da artırmak amaçlı ana gövde bölümü yapıştırma değil içten çelik vida dübelli sistemdir.

Değişik baş taşı, mermer ve granit renkleriyle de daha özel görünüm verilebilir. Onun son evi estetik ve güzel olduğu kadar kalitesine kıyasla çok ucuz fiyatlı olmalı.

Bize göre en önemlisi sağlam olması ve  içinize sinmesidir.

Granit Mezar nasıl olmalı

A- Mezarın temeli

Temeli güzel yapılmayan bir mermer mezar, granit mezar olarak imal edilse bile yıllar sonra yan yatabilir.  Çimento ve diğer malzemeler mermer mezar veya granit mezar temelinde hakkını vererek kullanılmalıdır.

B – Mezar taşı seçimi

Her mezar taşı mezar yapımına uygun değildir. Mermerin en az üç katı sertlik ve dayanıklılığa sahip olan granit mezar ise sanıldığı kadar pahalı değildir. Beta granit mezar,  Afyon mermer mezar fiyatından daha uygun fiyatlıdır. Bu yüzden mümkünse granit mezar tercih edilmelidir. En azından mezarın ana gövde kısmı granit olursa çok uzun yıllar hiçbir bakım gerektirmez. Özellikle Erzurum, Bingöl, Tunceli, Sivas gibi  kışı ağır şartlarda geçiren, Adana, Mersin gibi yazı aşırı sıcaklarla boğuşan  güzel şehirlerimizde en az 4 cm et kalınlığında granit mezar  taşı kullanılması daha uygundur.

C-  Kullanılan teknoloji

Birçok mermer atölyesi cnc makinesi olmadığından graniti işleyemez. Teknoloji maalesef büyük yatırım gerektiriyor.

D– Mezarın kurulumu.

Çelik dübelli sistem veya kilitli sistem kullanılmalıdır. Mermer Mezar veya granit mezar netice de dış mekânda kalan yazın sıcak kavurucu güneşine ve kışın soğuğuna dayanmak zorunda olan bir yapıdır.   Tamirat veya yeniden mermer mezar ya da granit mezar yapımı, yeniden masraf demektir.

E– Güven ve termin

Sipariş vereceğiniz Mezar firmasının, referanslarını ve güvenilirliğini araştırınız. Bizim de referanslarımızı inceleyiniz.

Mümkünse mezarlıklarda buluşmak yerine,  yapımcı firmanın işyerlerini görerek mezar siparişini veriniz.  Ödediğiniz kaparo miktarı, teslim tarihi, mermer mezar, mozaik mezar veya granit mezar işin detayını içeren firma kaşeli bir belge isteyiniz.

F– Ucuz mezar fiyatı

Yaptırdığınız mezar sağlam, kaliteli ve güzel olduğu kadar kalitesine göre çok ucuz fiyatlı olmalı. Sitemizde gördüğünüz mezar resimleri başka sitelerden alıntı değil tamamen kendi mezar modelimizdir..Mezar fiyatları konusunda da sadece İzmir mezar fiyatları değil Türkiye mezar fiyatlarında da iddialıyız.

Ucuz mezar fiyatları, mezar taşı, resimli mezar, granit mezar, aile kabri, mezar modelleri,kalite, güvenilirlik ve mezar çeşitleri için referanslarımızı inceleyiniz.

 

 

izmir mezar yapımı, izmir mezartaşı yapımı, izmir mezar taşları yapımı, izmir mermer mezar yapımı, izmir aile kabri yapımı, izmir resimli mezar yapımı için referanslarımızı inceleyiniz.

Buca mezarlığı, yeni buca mezarlığı, buca mezarcı, buca mezar firması, buca mezar ustası, buca mezar fiyatları, buca mermerci, buca mezar taşı, yeni buca kaynaklar mezarlığı, yeni buca mezar taşı, kaynaklar mezarcı, kaynaklar mezar ustası, kaynaklar mezar yeri, aile kabri, özel mezar, mozaik mezar, mermer mezar, granit mezar, güzel mezar modeli, İzmir mezar, İzmir mezarcı, İzmir mezar fiyatları, İzmir mermer, İzmir mermer mezar taşı, ucuz mezar, taksitle mezar